Wysyłanie poczty z firmowego e-maila poprzez Gmail’a

Gmail jest bardzo wygodnym rozwiązaniem zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i firm.

Problemem jest natomiast wysyłanie i odbieranie za pośrednictwem Google mail wiadomości z e-maila na własnej domenie. Google udostępnia możliwość przekierowania rekordów MX w DNS na własne, jest to jednak od jakiegoś czasu usługa płatna.

Istnieje jednak metoda na ominięcie tego problemu, do tego całkowicie darmowa.

Wystarczy wejść w ustawienia Gmail’a zakładkę „Konta i importowanie” i w niej dodać masz e-mail na własnej domenie do opcji o nazwie „Wyślij pocztę jako:„. Podczas konfiguracji zostaniemy poproszeni o konfigurację ustawień SMTP naszej poczty. Następnie możemy ustawić nasz e-mail jako domyślny używany do wysyłania poczty. Po tych czynnościach możemy wysyłać e-maile z naszego prywatnego adresu e-mail na naszej domenie.
Gmail Konta i Importowanie
Dobrze, możemy wysyłać pocztę z naszego maila, jak to jednak wygląda z odbieraniem poczty.

Można to zrobić używając opcji „Sprawdź pocztę na innych kontach (używając POP3):„, jednak poczta będzie przychodzić z pewnym opóźnieniem. Google sprawdza naszego e-maila co jakiś czas.

Możemy jednak odbierać pocztę niemal natychmiastowo używając funkcji w Direct Admin Przekierowania (aliasy) na naszym serwerze.
Widok DA
Dodajemy tam adres z jakiego przekierowujemy na nasz adres Gmail’owy. Dzięki tej operacji możemy odbierać pocztę na Gmail’u niemal natychmiastowo.
Nowe piekierowanie DA

Wadą tego rozwiązania jest przymus posiadania własnego serwera. Serwery takie nie są drogie i można go kupić w naprawdę atrakcyjnej cenie. Osobiście polecam serwery Hosting WWW, najtańszy serwer w serwisie hekko.pl wynosi 49.99 zł za rok. Istnieje jednak wiele konkurencyjnych serwisów, wystarczy poszukać w wyszukiwarce.

Permalink do tego artykułu: https://geek.net.pl/wysylanie-poczty-z-firmowego-e-maila-poprzez-gmaila/poradniki/

2 Komentarze

  1. Warto do swojego DNS dodać „include:_spf.google.com ~all” co powinno zapobiegać sytuacji w której maile firmowe wysyłane z Gmaila będą trafiały do spamu.

    1. tak, trafna uwaga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.