Jak dokonać szybszej aktualizacji Androida OxygenOS 5.0 w OnePlus3T

W niektórych krajach jest już możliwe pobranie aktualizacji smartfonów OnePlus 3T. Niestety Polska jest krajem, którego aktualizacja obejmie w późniejszym terminie. Istnieje jednak możliwość obejścia regionalizacji tej aktualizacji i już dzisiaj cieszyć się Android Oreo.
Aktualizacja jest ustalana na podstawie adresu IP z jakiego łączy się telefon. Tak więc, jeśli będziemy posiadać adres IP z kraju w którym jest już dostępny Android 8.0.0 (OxygenOS 5.0), pojawi nam się możliwość aktualizacji telefonu do najnowszej wersji.

Najprostszą metodą jest skorzystanie z jednego z darmowych tunelów VPN. VPN jest szyfrowanym tunelem, pozwalającym ukryć nasz rzeczywisty adres IP.
Aby skorzystać z tej metody instalujemy na naszym smartfonie aplikację OpenVPN. [LINK]

OpenVPN Android

Następnie wyszukujemy na stronie http://vpngate.net/. Szukamy serwer VPN w kraju którym wyszła już aktualizacja, osobiście użyłem serwera znajdującego się w Kanadzie. Następnym parametrem na który możemy zwrócić uwagę to prędkość serwera.

Canada VPN

Następnie klikamy OpenVPN Config file, aby pobrać plik konfiguracyjny ovpn. Następnie klikamy w pobrany plik, uruchomi się aplikację OpenVPN następnie klikamy Connect aby się połączyć.

OpenVPN Connect

Jeśli uda nam się prawidłowo nawiązać połączenie pojawi się napis Connected. Jeśli nie uzyskamy połączenia musimy poszukać inny serwer z listy vpngate.

OpenVPN Connected

Teraz możemy przystąpić do pobrania aktualizacji systemu Android. W tym celu wchodzimy w ustawienia systemu -> Aktualizacje systemu -> Sprawdź aktualizacje. Czekamy na pobranie Androida O, następnie klikamy Uruchom ponownie i zainstaluj. Po ponownym uruchomieniu możemy cieszyć się najnowszą wersją systemu Android 8.0.0 (OxygenOS 5.0).

Android 8.0.0

Permalink do tego artykułu: https://geek.net.pl/jak-dokonac-szybszej-aktualizacji-androida-oxygenos-5-0-w-oneplus3t/artykuly/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.