Manta MM65 – słuchawki dające swodobę – recenzja

Firma Manta zaprezentowała nowy produkt w formie słuchawek z transmiterem FM.
Zestaw Manta
W standardowych słuchawkach bezprzewodowych obsługujących technologię Bluetooth, częstym problemem jest ich zasięg, Manta postanowiła rozwiązać ten problem wprowadzając słuchawki wykorzystujące pasmo FM. Zestaw składa się ze słuchawek, nadajnika/ stacji bazowej.

Stacja bazowa posiada wejście JACK 3,5 oraz wejście cinch, ponadto posiada wbudowany mikrofon oraz wejście umożliwiające podłączenie zewnętrznego mikrofonu.

Nadajnik obsługuje trzy tryby pracy:

  • Wireless Earphone
  • Audio-Chat
  • Monitor

Tryb Wirelles Earphone pozwala na słuchanie muzyki z urządzenia zewnętrznego podłączonego przy pomocy przewodu Cinch lub JACK, tryb Audio-chat działa podobnie jak tryb poprzedni, z tym że urządzenie musi być podłączone przy pomocy JACK 3,5, ponieważ odbywa się komunikacja dwustronna, stacja bazowa odbiera dźwięk z komputera, a sama wysyła do niego dźwięk z mikrofonu. Jest to idealne rozwiązanie dla osób prowadzących rozmowy przy pomocy komunikatora Skype. Trzecim trybem „Monitor” szczególnie mogą zainteresować się rodzice posiadający pociechy w wieku niemowlęcym. Stacja bazowa przełącza się w nadajnik sygnału przechwyconego przez nią, może to posłużyć jako elektroniczna niania.

Słuchawki oprócz odbioru sygnału ze stacji bazowej posiada wbudowane wejście AUX/ JACK 3,5 oraz radio FM. Jeśli podłączymy słuchawki bezpośrednio do komputera/ smartphone nie potrzebują one baterii, zmieniamy je w zwykłe słuchawki przewodowe. Zaś radio FM jest niezależne od stacji bazowej i pozwala słuchać muzyki gdziekolwiek jesteśmy. Wadą rozwiązania jest brak możliwości podłączenia mikrofonu do samych słuchawek.

Zarówno stacja bazowa jak i same słuchawki zasilane są przy pomocy baterii AAA /brak w zestawie/, istnieje możliwość dokupienia dodatkowego zasilacza do stacji bazowej, aby wykluczyć obowiązek używania baterii.

Słuchawki wyglądają solidnie i są dobrze wykonane, Stacja nadawcza jest prosta i nie powala swoim wyglądem, jednak użytkownik nie musi jej eksponować na wierzchu, gdyż po wstępnej konfiguracji jest praktycznie bezobsługowa.

Zalety

+ wygląd słuchawek oraz ich wykonanie

+ wykorzystanie fal FM

+ kabel cinch oraz JACK 3,5

+ zasilanie standardowymi bateriami AAA

+ trzy tryby pracy

+ wbudowane w słuchawki radio FM

+ cena około 40zł

+ możliwość dokupienia zasilacza do stacji bazowej

Wady

– wygląd nadajnika

– brak zasilacza w zestawie

– brak opisu wszystkich możliwości w instrukcji obsługi

– instrukcja obsługi źle zredagowana

 

Dane techniczne stacji bazowej

JACK 3,5 mikrofon

Częstotliwość pracy: 86MHz
Zasięg pracy 30M /bez zakłóceń/
Zasilanie Baterie AAA lub zasilacz 4,5V DC
Wejścia cinch
JACK 3,5
mikrofon

Dane techniczne słuchawek:

Częstotliwość pracy jako bezprzewodowe słuchawki: 86MHz
Częstotliwość pracy jako odbiornik radia 87-108MHz
Zasilanie Baterie AAA
Wejścia JACK 3,5

Permalink do tego artykułu: https://geek.net.pl/manta-mm65-sluchawki-dajace-swodobe-recenzja/recenzje/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.