LaserJet Pro 400 MFP M425dw – Recenzja

LaserJet Pro 400 MFP M425dw to monochromatyczne urządzenie wielofunkcyjne przeznaczone do użytku w małych i średnich firmach. Obudowa w kolorze czarnym dodaje drukarce dodatkowego uroku. Drukarką można komunikować się za pomocą USB, Wi-Fi, LAN, a także za pośrednictwem internetu dzięki usłudze ePrint, ponadto wysyłając do drukarki wiadomość e-mail, automatycznie wydrukuje załączniki. Dzięki tym funkcjom kombajn ten może znaleźć zastosowanie w firmach współdziedziczących urządzenia.

HP LaserJet Pro 400 MFP M425dw

HP LaserJet Pro 400 MFP M425dw jest jednym z wielu tego typu urządzeń oferowanych przez firmę Hewlett-Packard. W kompaktowej obudowie dostajemy drukarkę, skaner, taki duet może nam służyć również za kopiarkę. Drukarka pracuję cicho, a mimo wszystko zachowana jest wysoka prędkość i jakość wydruku w technologii laserowej.

Urządzenie prócz standardowego połączenia USB, oferuje szereg innych rozwiązań.

Posiada wbudowany moduł LAN, Wi-Fi oraz wejście USB z frontu obudowy pozwalające drukować oraz skanować na pamięć masową np. Pendrive. Zaś zastosowanie modułu Wi-Fi pozwala na swobodne drukowanie oraz skanowanie z dowolnej części biura (ważny jest tylko zasięg sieci bezprzewodowej), natomiast zastosowanie rozwiązania ePrint pozwala na drukowanie z dowolnej części świata, przez Laptopy, Tablety oraz Smartfony, a także wszystkie urządzenia zdolne do wysyłania wiadomości e-mail z załącznikami.

Przed procesem instalacji należy odpowiednio skonfigurować urządzenie dodając do naszej sieci Wi-Fi lub też robiąc punkt dostępowy Wi-Fi z naszej drukarki. Następnie instalujemy sterowniki drukarki, wybieramy opcję podłączenia przez sieć bezprzewodową. Instalator automatycznie wykryje urządzenie w naszej sieci. Instalacja jest dosyć intuicyjna. Nie polecam pozostawienia kwestii instalacji sterowników systemowi Windows, ponieważ nie zapewniają one odpowiedniej funkcjonalności.

Jeśli chcemy korzystać z możliwości, jakie daje usługa ePrint, to także musimy zarejestrować swoje urządzenie w bazie danych HP. [LINK]

Należy zarejestrować się w systemie następnie podać identyfikator naszego urządzenia, który jest dostępny w wydruku raportu naszej konfiguracji. Po wszystkim możemy sterować naszym sprzętem z każdego miejsca naszego Globu za pośrednictwem aplicaji e-Print lub strony WWW, pozwala to nie tylko na zdalne drukowanie, ale i skanowanie dokumentów.

Wyświetlacz

Bardzo dobrą funkcją jest możliwość drukowania bezpośrednio z pamięci flash, podłączamy naszego Pendrive od frontu naszej „drukarki”, następnie w menu wybieramy USB -> Wydruk dokumentów, pojawia nam się menadżer plików, po wybraniu odpowiednich plików możemy je wydrukować. Niestety urządzenie drukuje tylko formaty PDF, JPG oraz PNG. Istnieje również możliwość skanowania na pamięć masową, i w tym wypadku z formatowaniem nie jest najlepiej mamy do wybory jedynie PDF oraz JPG, jednak przy skanowaniu za pomocą komputera gama formatów zasadniczo się powiększa, PDF, PDF z możliwością wyszukiwania, JPG, RTF, TXT, BMP, PNG, TIFF.

HP Skan

Do 1200 dpi (w kolorze i monochromatycznie, skaner płaski); Do 300 dpi (w kolorze i monochromatycznie, automatyczny podajnik dokumentów).

Ciekawą implementacją są szablony które pozawalają nam na wydruk kartek w kratkę, linie, kalendarzy, a nawet gier, kółko i krzyżyk oraz codziennie generowane Sudoku.

 

Podsumowanie:

Plusy:

• możliwość podłączenia przez USB oraz bezprzewodowo poprzez Wi-Fi
• kolorowy dotykowy ekran LCD
• drukowanie poprzez ePrint
• skanowanie poprzez Wi-Fi
• niski pobór energii elektrycznej podczas pracy
• możliwość druku z Pendrive
• automatyczny podajnik
• szybki skaner

Minusy:

• cena ≈2300zł
• uboga obsługa plików podczas użytkowania Pendrive’a
• Roczna gwarancja producenta

Linki:

Strona producenta z opisem drukarki
Strona z aktualnymi sterownikami do urządzenia
Aplikacja ePrint na Androida
Witryna ePrint

Permalink do tego artykułu: https://geek.net.pl/laserjet-pro-400-mfp-m425dw-recenzja/recenzje/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.