«

»

mar 03

Wydrukuj to Wpis

Manta MA407 – mobilny głośniczek – recenzja

Manta wprowadziła na rynek nowy głośniczek o nazwie Manta Tuber Radio BT. Urządzenie posiada kształt tuby, jest wykonany z chromowanego metalu, gumy i plastiku. Całość wygląda solidnie, użyte materiały są wysokiej jakości. Na żywo prezentuje się dużo korzystniej niż jest to pokazane na zdjęciach udostępnionych na stronie producenta. Głośniczek jest niewielkich rozmiarów co pozwala go w łatwy sposób zabierać ze sobą gdziekolwiek zechcemy; np. pod domek letniskowy, ogródek działkowy, garden party, grilla, czy pikniki.

Wykorzystanie technologii Bluetooth pozwala na słuchanie muzyki z niemal każdego urządzenia mobilnego, zaś dla urządzeń nie obsługujących wspomnianej technologii bezprzewodowej, przewidziano przewód z wtykiem Jack 3,5. Ponadto głośniczek posiada wbudowany odbiornik radiowy pracujący w zakresie fal FM, za antenę służy nam przewód USB dołączony przez producenta. Natomiast jeśli zależy nam na kompaktowym urządzeniu, pozwalającym na słuchanie muzyki gdziekolwiek chcemy, głośnik posiada czytnik kart microSD, jest to standardowy format kart, przez co cena tego typu nośnika jest niewielka.

Jako ciekawostkę należy nadmienić, iż urządzenie posiada wbudowany mikrofon, i zesparowany z telefonem może posłużyć nam za zestaw głośnomówiący.

Rzeczą, która miło mnie zaskoczyła, są komunikaty głosowe wydawane przez urządzenie w trakcie przełączania trybów pracy /Bluetooth, czytnik kart, Radio FM, Wejście AUX/, niestety komunikaty wydawane są w języku angielskim, uważam jednak iż jest to niewielka wada, gdyż osoba nie znająca tego języka bez problemu poradzi sobie ze zrozumieniem wymawianych słów.

Jakość dźwięku wydawanego przez głośnik jest dobra, zaś 3- watowa moc zapewnia dostateczną głośność. Jego jakość jest nieporównywalnie lepsza od tej wydawanej przez smartphone.

Urządzenie ładuje się przy pomocy dołączonego kabla USB, czas ładowania to około 1 godziny, czas pracy w trybie bezprzewodowym /Bluetooth/ to 2,5 godziny, przy podłączeniu kabla AUX, bądź użyciu wbudowanego czytnika kart około 4 godziny.

Kolejną cechą o którą warto wspomnieć jest jego cena, która wynosi około 70 złotych. Za tą cenę dostajemy naprawdę solidny produkt.

Zdjęcie zestawy głośniczka

Zalety:

+ jakość wykonania/ wygląd

+ jakość dźwięku

+ sterowanie

+ komunikaty głosowe

+ cena

+ wbudowane radio FM

+ wbudowany zestaw głośnomówiący

+ pojemny akumulator

Wady:

– lakoniczna instrukcja obsługi

– zastosowanie wejścia miniUSB, zamiast microUSB

Specyfikacja urządzenia:

Dostępne wejścia Bluetooth
AUX
czytnik kart microSD
Ładowanie Poprzez wbudowany port miniUSB
Pojemność akumulatora 500mAh
Moc: 3W / 2,6Ω
Zniekształcenia 50%
Stosunek sygnału do szumu 96 dB
Pasmo przenoszenia 60Hz ~ 18KHz
Wymiary 60mm x 60mm x 53mm

Unboxing głośniczka

Permalink do tego artykułu: https://geek.net.pl/recenzje/manta-ma407-mobilny-glosniczek-recenzja/

10 pings

Skip to comment form

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.