«

»

kw. 22

Wydrukuj to Wpis

Zwiększenie możliwości serwera NAS Zyxel- instalujemy dodatkowe pakiety

W serwerach NAS firmy ZyXel posiadamy możliwość zwiększenia funkcjonalności naszego urządzenia. A to dzięki dodatkowym pakietom dostępnym z dodatkowych repozytoriów. Repozytoria są znane użytkownikom systemów z rodziny Linux, to nic innego jak zbiór udostępnionych do pobrania pakietów.

Obsługiwane modele: NSA210, NSA221, NSA310, NSA310S, NSA310a, NSA320, NSA320S, NSA325, NSA325-v2, NSA325_v2.

Największym repozytorium na serwerów NAS firmy Zyxel to MetaRepozytory.

Najciekawsze dostępne pakiety w MetaRepozytory:

Jak dodać MetaRepozytory do naszych zasobów?

Wystarczy dodać plik o nazwie web_prefix (bez rozszerzenia) w katalogu \\SERWER\admin\zy-pkgs, a w nim wpisać następujący adres:

http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/zypkg-repo/

Gotowy spakowany (*.zip) plik web_prefix pobierzesz tutaj [LINK]

Następnie logujemy się do panelu administracyjnego i wchodzimy w zakładkę Pakiety a następnie klikamy Pobierz listę z internetu, czekamy chwilkę. Powinien pokazać się nam jeden pakiet do instalacji właśnie MetaRepozytory, które od razu instalujemy.

Po udanej instalacji wchodzimy w utworzoną przez pakiet instancję, http://ADRES IP SERWERA NAS/pkg/MetaRepository/, tutaj należy dodać repozytorium producenta.

MetaRepozytory stronka

Jest ono zależne zależnie od modelu i wersji oprogramowania. Wchodzmy na serwer ftp ftp://ftp2.zyxel.com/ wybieramy model naszego urządzenia, następnie wybieramy odpowiednią wersje firmware naszego sprzętu i wchodzimy w folder zypkg.( u mnie wygląda tak: ftp://ftp2.zyxel.com/NSA320S/4.70/zypkg/)Kopiujemy całość paska adresowego i wklejamy na początek. Całą operację zatwierdzamy przyciskiem Apply.

Teraz restartujemy nasze urządzenie i możemy cieszyć się rozszerzoną listą pakietów.

Bibliografia:

Permalink do tego artykułu: https://geek.net.pl/poradniki/zwiekszenie-mozliwosci-serwera-nas-zyxel-dodajemy-dodatkowe-pakiety/

10 pings

Skip to comment form

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.